Bugun...
evden eve nakliyat evden eve nakliyat firmalari esya depolama sehirlerarasi nakliyat replika saat


CHOMSKY: ABD KÜRTLER İÇİN KILINI KIMILDATMAZ

CHOMSKY: ABD KÜRTLER İÇİN KILINI KIMILDATMAZ
+ -

Güneydoğu illerindeki ablukanın bir an önce son bulmasını talep eden 1100’ün üzerindeki akademisyenin “Bu suça ortak olmayacağız” dediği bildiriye destek veren Chomsky, son dönemdeki operasyonlar ve çatışmalara değindi.

Sputnik’e konuşan Chomsky, “PKK, ABD’nin terör listesinde. Türkiye de değerli bir müttefik. Bu yüzden ne yazık ki ABD hükümeti halk büyük bir baskı yapmadığı takdirde kılını dahi kıpırdatacak gibi durmuyor”dedi.

Türkiye’de faili meçhul cinayetlerle anılan 1990’larda yaşananları ‘dünyadaki en kötü devlet suçlarından‘ biri olarak niteleyip “O dönem silahların yüzde 80’ini ABD tedarik etti. Bununla ilgili hiç haber yapılmıyordu ve bunu protesto etmek isteyenlerden bazıları susturulmuştu” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın davetine bildiriyle yanıt vermişti

Dünyaca ünlü profesör Chomsky, güneydoğu illerindeki ‘abluka’nın bir an önce son bulmasını talep eden 1100’ün üzerindeki akademisyenin “Bu suça ortak olmayacağız” dediği bildiriye de imza atmıştı. Erdoğan ise bu akademisyenleri  ‘aydın müsveddesi’  olarak tanımlarken, “Gel Türkiye’ye. Öyle kuru kuruya imza vermekle olmaz. Chomsky gelsin, bu 5’inci kol elemanlarıyla değil kendi gözleriyle görsün” diye konuşmuştu.

Noam Chomsky bu davete doğrudan yanıt vermese de Tarık Ali ve Barbara Spinelli’nin de aralarında bulunduğu 100’e yakın isimle birlikte ‘IŞİD’e yardım ve yataklığa son verin! Kürtleri ezmeyi ve katletmeyi durdurun!’ diye yeni bir çağrı yaparak, Erdoğan’ın davetini ‘nazikçe‘ reddetmişti.
Bu haber 1128 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Metin 2 TR
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI